O mne

O mne

Moje motto

Jedna z mojich zásad je, že kvalitne zachytená fotografia vyžaduje menej úprav. Preto som sa sústredil na zdokonalovanie svojich schopností počas fotenia, čo mi umožňuje minimalizovať postprodukciu. Používam Adobe Lightroom, ktorý mi pomáha dotvárať zábery tak, aby bola ich podstata zachovaná. Snažím sa fotografovať tak, aby ste s radosťou ukazovali svoje svadobné fotografie a tešili sa z nich tak ako sa teším ja.

podpis lubos vrtik
profilovka lubos vrtik
ako to vidím ja

Umenie svadobnej fotografie

Svetlo má pre mňa zásadný význam ako základný stavebný prvok každej dobrej fotografie. Preferujem reportážne fotenie, aby som zachytil každý emotívny okamih vášho veľkého dňa. Verím, že krása tkvie v detailoch. Nakoniec, svadobná fotografia nie je len o obrázkoch; ide o zachovanie odkazu vášho vzťahu, umožňujúce vám znova prežívať tie vzácne okamihy, kedykoľvek budete chcieť. Umenie svadobnej fotografie prekračuje technickú zručnosť; vyžaduje si prirodzenú schopnosť byť prítomným na správnom mieste a predvídať nečakané okamihy, ktoré robia každú svadbu jedinečným zážitkom.

v skratke

Môj príbeh

Už od malička som bol fascinovaný fotografiou, môj prvý fotoaparát bol Lubitel 166 a fotky som vyvolával v kúpelni ako v tej dobe každý. Od roku 2010 sa aktívne venujem svadobnému foteniu, čo pre mňa predstavuje skutočnú vášeň. Používam len profesionálnu techniku Canon. Môj prístup k fotografovaniu je založený na priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Verím, že pohodová nálada prispieva k tomu, aby sa ľudia na fotkách cítili prirodzene a autenticky. Preto je pre mňa dôležité vytvárať prostredie, kde sa cítite skutočne dobre.

Okrem fotenia sa venujem aj programovaniu. Kódovanie webových stránok a aplikácií je pre mňa ďalším spôsobom, ako prejaviť kreativitu a vytvárať niečo zmysluplné a užitočné. Mám aj neobyčajné záľuby, ako pestovanie bonsají či lásku k Cypru, ktoré obohacujú môj život. Moje najdôležitejšie úlohy sú však rola hrdého otca a manžela. Rodina je pre mňa centrom môjho sveta, ktorá ma motivuje a dodáva mi silu pokračovať vo svojej práci.

Som členom viacerých medzinárodných asociácií a tiež Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov (ASSF), ktorá združuje najlepších fotografov na Slovensku. Som zakladateľ a developer medzinárodnej asociácie svadobných fotografov The World of Wedding Photographers (prowedaward.com) a aplikácie výkonného rezervačného systému, ktorý je navrhnutý pre svadobných fotografov, kameramanov, DJ-ov a všetkých ostatných svadobných profesionálov Prowedian - booking manager (prowedian.com)

trochu teórie

Fotografia je umelecký prejav, Ide o hľadanie výnimočnosti na bežnom mieste

"Fotografia je forma umenia, ktorá zahŕňa zachytávanie momentov a scén, ktoré sú často voľným okom prehliadané. Je to schopnosť nájsť krásu a jedinečnosť v bežnom a všednom prostredí. Fotografia umožňuje umelcovi zachytiť emócie, nálady a perspektívy, ktoré by inak neboli viditeľné. Spojením technických zručností s umeleckou víziou môžu fotografi vytvárať úžasné snímky, ktoré vyjadrujú silné posolstvá a vyvolávajú u divákov silné emócie."

Svadobná galéria

Namiesto dlhých slov si neváhajte pozrieť ukážku mojej práce
people say

Testimonials

Uprimné recenzie sú mojím hnacím motorom a som za ne veľmi vďačný, ďakujem.

Svadobné príbehy

Najnovšie príspevky

svadba klobusice kastiel 2023 denisa a marian 023
17. júla 2024
Svadby , Svadobný príbeh

Denisa a Marián

svadba klaudia matej 2023 trencin vila sokolka 085
12. júna 2024
Svadby , Svadobný príbeh

Klaudia a Matej

svadba veronika a kuba 2022 trencin vila sokolka 052
22. decembra 2022
Svadby , Svadobný príbeh

Veronika a Kuba